..
Wyżej tylko niebo

Wypraw na Mount Everest 2018

4 | 4271
 
 
2017-05-21
Odsłon: 1743
 

Wyżej już tylko niebo!...

Wyżej już tylko niebo! 

Jak to się zaczęło…(?)

 

Jest kwiecień 2016 roku i pada pomysł wyprawy, ale nie byle jakiej. Wyprawy marzeń, która spędza sen z powiek niejednemu alpiniście: na Mount Everest. Zbyszek Bąk zakłada zamkniętą grupę na FB. Zaczynają do niej dołączać pierwsze osoby. Jedni się przyłączają, a inni rezygnują ze względu na bardzo wysokie koszty wyprawy.

 

Po długim weekendzie majowym 2016 roku, pojawia się koncept: Polish Everest Expedition 2018 – w czterdziestą rocznicę zdobycia Everestu przez Wandę Rutkiewicz. Przypominam, że Wanda Rutkiewicz jako pierwsza Europejka zdobyła Mount Everest w 1978 roku.

 

Zaczyna się!

 

Postanawiam dołączyć i zrobić wszystko, żeby móc uczestniczyć w wyprawie. Należę do grupy wspinaczy, dla których ta ekspedycja jest marzeniem. Hmmm… będzie ciężko, ale jak mawia szwagier: „Co, ja nie dam rady(?), potrzymaj piwo i patrz!”

 

Po powrocie z miesięcznej wyprawy do Kirgistanu gdzie Chan Tengri dał mi w dup# kość, a łaskawy Pik Lenina  pozwolił mi wejść sobie na głowę, zabrałem się do roboty /pomocy. 

W szeroko pojętym międzyczasie pojawiło się nasze logo, a początkiem roku 2017 nasza strona internetowa: www.everest2018.pl.

 

Wraz ze stroną pojawił się trzon wyprawy: Zbigniew Bąk, Krzysztof Wieczorek, Rita Bladyko, Łukasz Łagożny, Jakub Bronczyk i Mirosław Maślanka. Do dzieła!

 

Zaczynamy działać z patronatem medialnym. Idzie świetnie i pojawiają się pierwsze efekty:

- Miesięcznik Poznaj Świat - najstarszy polski miesięcznik podróżniczo-reportażowy, ukazujący się od 1948 - www.poznaj-swiat.pl;

- www.Globtroter.pl  - serwis podróżniczy. Relacje z podróży, artykuły, przewodniki… zresztą zobaczcie sami, bo warto;

- Portal www.E-Gory.pl  – sądzę, że tego nikomu nie trzeba przedstawiać :);

- Klasyka: Miesięcznik GÓRY - górski magazyn sportowy (www.goryonline.com);

- 12 kwietnia 2017 jak grom z jasnego nieba trafia do nas wiadomość: Telewizja Polska www.tvp.pl  (!) obejmuje naszą wyprawę patronatem!!!

- zaledwie kilka dni później: kolejny patronat! - TV Magnes – www.magnes.tv

 

Podczas świąt Wielkiej Nocy 2017 nie próżnujemy, wymyślamy nazwę bloga, który będzie prowadzony na bieżąco (właśnie tego, którego czytasz). Pojawia się wiele pomysłów, ale Krzysiek Wieczorek bije wszystkich na głowę: Wyżej już tylko niebo!

I tak oto jesteśmy w tym miejscu. Zaczynamy relacjonować to co się dzieje, nasze plany i problemy. Piszemy i będziemy pisać o naszych sukcesach i porażkach – jakich porażkach?! Jesteśmy ludźmi sukcesu!

 

W ramach przygotowań przed wyjazdem na najwyższą górę świata, 2 maja, Mirek (Mirosław Maślanka) i Zbyszek Bąk zdobywają wulkan w Japonii… jaki? Oczywiście Fudżi 3776m n.p.m.

 

Rita również nie próżnuje i 4 maja 2017 zdobywa Toubkal (szczyt w Maroko o wysokości 4167m n.p.m.) i już prawie pakuje się na wyprawę na Elbrus 5642m n.p.m. (Rosja).

 

Ja (Łukasz Łagożny, ale wolę jak mówi się do mnie Łukaszek i delikatnie drapie po pleckach) też nie leżę… Końcem kwietnia odwiedzam w Warszawie Krzyśka i planujemy przyszłoroczny wyjazd. Przyjeżdżam do niego nie na rozmowę, a na „mój test” przez wyprawą: Orlen Warsaw Marathon. Sądzę, że możemy go uznać za udany, bo kończę bieg z czasem poniżej 3h. Testuję się przed kolejnym wyzwaniem – już 12 czerwca wybieram się na wyprawę do Australii i Indonezji, aby zdobyć Górę Kościuszki 2228m n.p.m. i Jayę 4884m n.p.m. (szczegóły na www.gorymarzen.pl lub na FB: Podkarpacka Korona Ziemi).

 

I najnowsza wiadomość z 16.05.2017. Uzyskujemy patronat medialny na www.londynek.net – tak na marginesie załatwiony przez Ritę mieszkającą w Londynie. Dzieje się i będzie się działo, śledźcie na bieżąco, bo warto!

 

Pozdrawiamy, ekipa everest2018.pl!

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 
Adi 2017-06-17 23:57:57
Też z chęcią znajdę sponsorów na wyprawę niby życia choć to nie jest naj trudniejszy 8 tysiecznik do zdobycia....


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd